مجله الکترونیکی

داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت کرده اند، برای آگاهی از نتایج آزمون، باید در بازه زمانی اعلام نتایج کنکور سراسری 1400 به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند.
کارنامه اولیه کنکور شامل اطلاعاتی از قبیل رتبه قبولی، تراز ، رتبه کشوری، درصد دروس و … می باشد. داوطلبانی که رتبه و تراز لازم را در کنکور سراسری کسب کرده اند، می توانند در زمان مقرر نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.حدود چند هفته پس از فرآیند انتخاب رشته، کارنامه نهایی داوطلبان منتشر خواهد شد. داوطلبان برای دریافت نتایج نهایی کنکور نیز باید به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند.

زمان اعلام نتایج کنکور سراسری

زمان اعلام نتایج کنکور سراسری 1400 از سایت سنجش منتشر شد. کنکور سراسری ناپیوسته سال ۱۴۰۰ از ۹ تا ۱۲ تیر ماه برگزار شد و هم اکنون بیش از یک میلیون داوطلب کنکوری منتظر اعلام نتایج هستند.
نتایج اولیه کنکور به صورت کارنامه تا ۱۰ مرداد ماه در سایت سازمان سنجش اعلام می‌ شود و انتخاب رشته افراد مجاز نیمه اول مرداد آغاز خواهد شد. فهرست پذیرفته شدگان نهایی هفته آخر شهریور اعلام می‌ شود و کارنامه نهایی انتخاب رشته کنندگان هفته آخر شهریور بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌ گیرد.
نتایج نهایی کنکور 1400 هفته آخر شهریور ماه از طریق سایت سنجش منتشر خواهد شد. زمان دقیق اعلام نتایج کنکور سراسری 1400 از همین طریق اعلام خواهد شد.

سایت اعلام نتایج کنکور
سایت اعلام نتایج کنکور ، sanjesh.org می باشد. داوطلبانی که در آزمون سراسری شرکت کرده اند؛ به منظور دریافت کارنامه اولیه و نهایی خود، باید در زمان اعلام شده به سایت سازمان سنجش کشور به نشانی  sanjesh.org  مراجعه نمایند. ورود به سایت سنجش و دریافت کارنامه کنکور از طریق شماره شناسنامه، شماره ملی، شماره پرونده، شماره داوطلبی و کدرهگیری ثبت نام (شماره سریال ثبت نام) امکان پذیر است.
داوطلبانی که شماره پرونده یا سایر اطلاعاتی که برای مشاهده کارنامه کنکور سراسری ، ضروری می باشد را فراموش کرده اند ، لازم است که با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و وارد شدن به سیستم پاسخگویی سازمان سنجش ، مشکل خود را با ارسال درخواست به ثبت برسانند.

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری
زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1400 ، نیمه دوم شهریورماه اعلام شده است. داوطلبان برای مشاهده نتایج نهایی آزمون باید به سایت سنجش مراجعه نمایند و با درج اطلاعات خواسته شده نتایج نهایی کنکور خود را مشاهده نمایند.

نظرات شرکت کنندگان رویداد